poniedziałek, 25 października 2021

Podpalił rozlany płyn do dezynfekcji w szkole

16-latek rozlał płyn do dezynfekcji na podłogę i go podpalił, płomień ugaszał razem z kolegą. Nauczyciel powiadomił rodziców i dyrekcję szkoły, ta zawiadomiła o zdarzeniu Policję. Sprawą ucznia zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na warszawskim Targówku. W jednej ze szkół średnich, podczas przerwy, uczniowie przebywali w klasie. Kiedy zaczęła się lekcja, nauczyciel wchodząc do pomieszczenia zauważył dwóch chłopców, którzy nogami ugaszali ogień pod ławką. Na szczęście nikt nie potrzebował pomocy medycznej. Podczas rozpytania 16-latków okazało się, że jeden z uczniów wylał na podłogę płyn do dezynfekcji i podpalił go zapalniczką, w wyniku czego powstał płomień. Nauczyciel o powyższym fakcie natychmiast powiadomił rodziców chłopca oraz dyrekcję szkoły.

Sprawa trafiła do wydziału nieletnich północnopraskiej komendy. 16-latek, który podpalił rozlaną substancję odpowie za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu uczniów i pracowników szkoły. Nieletnim zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

mł. asp. Irmina Sulich


Nasi partnerzy