Podpisanie umów na dofinansowanie jednostek OSP z terenu powiatu żyrardowskiego ze środków WFOŚiGW w Warszawie

17 października 2022 roku w Gminnym Centrum Kultury w Radziejowicach Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Pan Marek Ryszka podpisał umowy z przedstawicielami jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu żyrardowskiego.

Na uroczystym spotkaniu, przy podpisaniu umów obecni byli również: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Pan Maciej Małecki, który zabiegał o przyznanie dotacji jednostkom OSP, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Żyrardowie st. bryg. Mariusz Tymoszewicz oraz Wójt Gminy Radziejowice Pani Urszula Ciężka.

Ochotnicze Straże Pożarne z terenu powiatu żyrardowskiego otrzymają dotacje na zakup nowego sprzętu i wyposażenia oraz wsparcie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w kwocie blisko 250 tys. zł. Dziewięć jednostek OSP z terenu powiatu żyrardowskiego otrzyma wsparcie na zakup sprzętu i wyposażenia służącego do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zagrożeń. Są to OSP w: Aleksandrowie, Działkach, Jesionce, Korytowie, Kuklówce Zarzecznej, Michałowie, Miedniewicach, Wiskitkach i Żyrardowie.

Dodatkowo Fundusz przekaże środki finansowe na aktywowanie i doposażenie pięciu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w: Jesionce, Mszczonowie, Nowych Kozłowicach, Osuchowie i Zbiroży.

Wspieranie jednostek OSP z Mazowsza stało się jednym z priorytetów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. W tym roku Fundusz zaplanował w swoim budżecie blisko 20 mln zł na programy skierowane do służb ratowniczych, w tym w szczególności do Ochotniczych Straży Pożarnych. Od 2019 r. OSP z Mazowsza otrzymały w formie dotacji 90 mln zł i 3,5 mln zł w formie niskooprocentowanych pożyczek z możliwością częściowego umorzenia.

Opracowanie: kpt. Katarzyna Piszczek – KP PSP w Żyrardowie.
Zdjęcia: mł. bryg. Marek Krawczyk – KP PSP w Żyrardowie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.