Pilne
  • Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski                Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski

Na widok kryminalnych rzucił się do ucieczki

Na widok policjantów 28-latek rzucił się do ucieczki. Kryminalni jednak nie dali mu szansy, obezwładnili go i zatrzymali. Ich operacyjne ustalenia były trafne. Mężczyzna posiadał zabronione substancje w postaci m.in. marihuany, amfetaminy, mefedronu i heroiny. Mieszkaniec Pragi Północ w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga Północ usłyszał zarzut za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych, za co może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił pod dozór Policji.

Działania policjantów z Wydziału Operacyjno – Rozpoznawczego komendy na Pradze Północ, przeprowadzone przed kilkoma dniami miały na celu zatrzymanie osób związanych z przestępczością narkotykową. Funkcjonariusze przeanalizowali wszystkie informacje nabyte w ramach operacyjnych ustaleń i wytypowali mężczyznę, który miał posiadać zabronione środki.

28-latek był już wcześniej zatrzymywany do podobnych spraw. Policjanci spodziewając się, że może próbować ucieczki, wiedzieli, że muszą działać dynamicznie. Wbiegli na klatkę schodową kamienicy przy ulicy Brzeskiej, gdzie miał obecnie przebywać 28-latek. Mężczyzna rzucił się do ucieczki, jednak policjanci szybko go obezwładnili i zatrzymali.

Mężczyzna wypuścił z rąk torbę, w której znajdowały się woreczki foliowe, a w nich zawiniątka z folii aluminiowej z zawartością suszu roślinnego, białego proszku i tabletek.

Policjanci zabezpieczyli od 28-latka prawie 19 tys. złotych. Następnie przejechali z nim do komendy przy ulicy Jagiellońskiej. Tam ujawnione substancje przekazano technikowi. Ich badanie wykazało, że była to m.in. marihuana, amfetamina, mefedron i heroina. Waga wszystkich zabezpieczonych substancji wyniosła ponad 180 gramów brutto.

Sprawę dalej prowadzili policjanci z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego. Przygotowali materiał dowodowy obciążający 28-latka i doprowadzili go na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ, która prowadzi śledztwo w tej sprawie. Tam mężczyzna usłyszał zarzut za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych.

Prokurator zdecydował o objęciu mężczyzny policyjnym dozorem. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Paulina Onyszko

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.