niedziela, 24 października 2021

Podrobił dokumenty bo chciał być kierowcą taksówki

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zatrzymali obywatela Ukrainy podejrzanego o posługiwanie się fałszywymi dokumentami, jako prawdziwymi. 35-latek przekazał do przedłożenia w urzędzie swojemu niedoszłemu pracodawcy podrobione orzeczenia lekarskie, aby uzyskać wypis na identyfikator kierowcy taxi. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Fałszywe zaświadczenia o odbyciu badań lekarskich oraz badań psychotechnicznych znaleźli śródmiejscy policjanci przy mężczyźnie, którego zatrzymali w jego miejscu zamieszkania. Kopie tych dokumentów nie mając świadomości, że są podrobione złożył drogą elektroniczną w odpowiednim urzędzie niedoszły pracodawca 35-latka.

Obywatel Ukrainy wpadł dzięki czujności urzędników. Pracownicy biura nabrali podejrzeń, co do autentyczności otrzymanych dokumentów, dlatego też skontaktowali się z lekarzami, których pieczęcie widniały na zaświadczeniach. Ci stanowczo zaprzeczyli, aby wymienione w dokumentach osoby były kiedykolwiek przez nich badane.

Kiedy informacja o tym, co się stało trafiła do śródmiejskich policjantów, funkcjonariusze zatrzymali kompletnie zaskoczonego takim obrotem sprawy mężczyznę. 35-latek przyznał się, że dokumenty, którymi się posługiwał były podrobione.

Zgodnie z kodeksem karnym mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Robert Szumiata


Nasi partnerzy