piątek, 07 października 2022

Podrobiona odzież zabezpieczona przez policjantów

Mińscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w wyniku przeprowadzonych w środę działań, zatrzymali 25-letniego obywatela Bułgarii, od którego zabezpieczyli kilkaset sztuk odzieży, głównie koszulek znanych marek. Wstępnie wartość strat podrobionych rzeczy wyceniono na kwotę ponad 75 tys. zł. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty karne.

Funkcjonariusze wydziału dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją mińskiej komendy, przeprowadzili w środę 7 lipca w rejonie targowiska miejskiego działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości gospodarczej. Dzięki zdobytym informacjom dotarli i zatrzymali 25-letniego obywatela Bułgarii, mieszkającego na stałe w powiecie wołomińskim, od którego zabezpieczyli kilkaset sztuk odzieży z podrobionymi znakami firmowymi.

Zabezpieczone „podróbki” to głównie koszulki i bluzy znanych światowych marek. Wstępnie przedstawiciele oszukanych firm wycenili wartość strat na łączną kwotę ponad 75 tys. złotych. Mężczyzna trafił do komendy, gdzie usłyszał zarzut usiłowania wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi. Przyznał się do tego czynu.

Sprawa jest w toku, funkcjonariusze planują dalsze czynności w tej sprawie i uzupełnienie zarzutów karnych.

Za wprowadzanie do obrotu towaru oznaczonego podrobionych znakiem towarowym może grozić do 2 lat pozbawienia wolności. Zabezpieczona odzież uległa przepadkowi.

st. asp. Marcin Zagórski


Zobacz również