Podsumowanie Bożego Narodzenia na Mazowieckich drogach

Podczas świątecznego weekendu na mazowieckich drogach doszło do 19 wypadków, w których zginęło 2 osoby. 21 osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali łącznie 40 nietrzeźwych kierujących. Pomimo że w tym roku działania trwały dłużej o jeden dzień niż w roku ubiegłym, to święta były bezpieczniejsze.

Dla wielu z nas okres świąt to czas odpoczynku, spędzania czasu z rodziną, natomiast dla policjantów jest to czas intensywnej pracy. W dniach od 22 do 26 grudnia na terenie całego garnizonu mazowieckiego policjanci prowadzili wzmożone działania prewencyjne mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drodze. Zwracano uwagę na stan trzeźwości kierujących, przypadki przekraczania prędkości oraz przestrzeganie obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa i prawidłowego przewożenia dzieci. Szczególną uwagę zwracano także na zachowanie kierujących, jak i pieszych w rejonach przejść dla pieszych. Więcej patroli było także na trasach wylotowych, w rejonach dworców, a także na osiedlach mieszkaniowych naszego garnizonu.

W ciągu pięciu świątecznych dni na drogach mazowieckiego garnizonu Policji doszło do 19 wypadków, w których zginęły 2 osoby. Oba tragiczne zdarzenia miały miejsce na terenie pow. grójeckiego.

W wigilijne popołudnie ok. godziny 16:30 na drodze krajowej nr 50 przebiegającej przez Grójec doszło do tragicznego w skutkach potrącenia pieszego przez kierującego 27-letniego kierowcę Mercedesa Sprintera. Niestety 52-letni pieszy poniósł śmierć na miejscu. Grójeccy policjanci pod nadzorem prokuratora przez kilka godzin pracowali na miejscu wypadku, zabezpieczając ślady kryminalistyczne. Przyczyny oraz okoliczności tego tragicznego zdarzenia wykaże śledztwo.

Natomiast we wtorek (26.12) kilka minut przed godziną 5 w miejscowości Laski, 19-letni kierowca bmw z niewyjaśnionych przyczyn na prostym odcinku drogi wojewódzkiej 740 stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu, a następnie dachował. Ostatecznie pojazd zatrzymał się na ogrodzeniu jednego z sadów. 21-letni pasażer pomimo reanimacji zmarł, a kolejny 19-letni pasażer bmw z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Podczas świąt nie obyło się też bez nietrzeźwych kierujących. Mazowieccy policjanci zatrzymali aż 40 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę „na podwójnym gazie”, ryzykując nie tylko swoje życie, ale przede wszystkim życie swoich bliskich i innych użytkowników dróg. Pamiętajmy także o odpowiedzialności karnej, że według Kodeksu Karnego osoba, która znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego prowadzi pojazd zarówno w ruchu lądowym, wodnym, jak i powietrznym, może zostać pozbawiona wolności na okres do 3 lat.

Przed nami kolejny przedłużony weekend, tym razem sylwestrowy. Dlatego mazowieccy policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, brak pośpiechu i zachowanie zdrowego rozsądku, tak abyśmy wszyscy szczęśliwie powitali Nowy Rok.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.