Interwencja domowa przerodziła sie w pościg za uzbrojonym mężczyzną.

Trzy zarzuty popełnienia przestępstw usłyszał 35-latek, który kilka dni temu mierzył do policjantów z wiatrówki. Do zdarzenia doszło w trakcie interwencji domowej. Za czynną napaść z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Oprócz tego mężczyzna odpowie za znęcanie się nad rodziną oraz przestępstwo narkotykowe.

W służbie policjantów niejednokrotnie dochodzi do sytuacji zagrażających ich życiu i zdrowiu. Nawet z pozoru zwykła interwencja może mieć niespodziewany przebieg. Tak było w przypadku interwencji domowej zgłoszonej w piątek (22.12) po godz. 20. Policyjny patrol dzielnicowych pojechał do jednego z domów w gminie Górzno, gdzie miało dojść do awantury domowej wywołanej przez agresywnego i nietrzeźwego członka rodziny. Policjanci zastali zgłaszającego przed domem. Kiedy z nim rozmawiali, na zewnątrz wyszedł 35-letni sprawca awantury, który po zauważeniu policjantów wyjął przedmiot przypominający broń palną, przeładował i wymierzył w ich kierunku. Mężczyzna nie reagował na wezwania policjantów do odrzucenia broni i zaczął uciekać.

Interwencja domowa przerodziła się w pościg za uzbrojonym mężczyzną. Interweniowały dodatkowe patrole policyjne. 35-latek został zatrzymany. Okazało się, że napastnik celował do policjantów z krótkiej wiatrówki. W trakcie przeszukania pomieszczeń, które zajmował, w pudełku po papierosach policjanci znaleźli środki odurzające.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnej celi. Z zebranego w sprawie materiału dowodowego wynika, że 35-latek od kilku miesięcy znęcał się fizycznie i psychicznie nad matką i rodzeństwem, pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, w trakcie których wyzywał pokrzywdzonych, popychał, szarpał, niszczył wyposażenie domu i groził pozbawieniem życia.

Z obawy o bezpieczeństwo pokrzywdzonych policja i prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowy areszt. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec 35-latka trzymiesięczny areszt. Za czynną napaść na policjantów, znęcanie nad rodziną i posiadanie środków odurzających grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Małgorzata Pychner/KPP w Garwolinie

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.