Podsumowanie długiego weekendu na drogach

Od środy (29.05) do niedzieli (2.06) na drogach województwa mazowieckiego o bezpieczeństwo dbała większa liczba policjantów ruchu drogowego. Priorytetem dla policjantów było zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym drogami Mazowsza. W 25 wypadkach zginęła jedna osoba, a 33 zostały ranne. Pomimo tego wciąż Policja apeluje o zachowanie rozsądku i trzeźwości na drodze.

Policjanci biorący udział w tegorocznych działaniach „Boże ciało” pełnili służbę w radiowozach oznakowanych, nieoznakowanych z wideorejestratorami oraz na motocyklach. Zwracali szczególną uwagę na przekroczenia dopuszczalnej prędkości, kontrolowali stan trzeźwości kierujących, weryfikowali czy wszyscy używają pasów bezpieczeństwa, a także, w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie.

Przez pięć dni (29.05-2.06) długiego weekendu na drogach garnizony mazowieckiego Policji, doszło do 25 wypadków, w których ranne zostały 33 osoby, a jedna poniosła śmierć. Mundurowi przez ten czas uniemożliwili dalszą jazdę 63 nietrzeźwym kierowcom.*

Porównując tegoroczne dane do analogicznego okresu w 2023 r., w 33 wypadkach zginęło 5 osób, a 47 zostały ranne. Zatrzymano 77 nietrzeźwych kierowców.

Apelujemy o zachowanie ostrożności, przestrzeganie dopuszczalnych limitów prędkości oraz o kierowanie się rozsądkiem i trzeźwością na drodze.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.