Śmiertelny wypadek pod Wyszkowem

Jedna osoba nie żyje, 4 przebywają w szpitalu – to skutek wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Jackowie Górnym. Wyszkowscy policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia. Policjanci apelują do kierowców o rozwagę i zdjęcie nogi z gazu.

W niedzielę (2.06) około godziny 17:00 dyżurny wyszkowskiej Policji został powiadomiony o wypadku, do którego doszło na drodze K- 62 w miejscowości Jackowo Górne. Na miejsce natychmiast zostały skierowane służby ratunkowe oraz policjanci z posterunku Policji w Somiance oraz wyszkowskiej drogówki. Jak się okazało, doszło tam do poważnego zdarzenia drogowego. Kierująca pojazdem marki chrysler, 53-letnia mieszkanka powiatu węgrowskiego, z nieustalonych dotychczas przyczyn zjechała z drogi do przydrożnego rowu i uderzyła czołowo w drzewo. Poza kierującą pojazdem podróżowały 4 osoby : 54-letni mężczyzna, 77-letnia kobieta i dwoje dzieci w wieku 2 i 4 lat. Policjanci udzielali pomocy poszkodowanym oraz zabezpieczali miejsce zdarzenia. Obrażenia uczestników były na tyle poważne, że na miejsu poza załogami karetek pogotowia, niezbędna była pomoc Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowani zostali przetransportowani do okolicznych szpitali. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń śmierć poniosła 77-latka. Stan kierującej jest ciężki, a mężczyzny poważny. Dzieci znajdują się pod opieką specjalistycznego szpitala dziecięcego.

Apelujemy do kierowców o rozsądek i odpowiedzialne zachowanie na drodze. Musimy być świadomi niebezpieczeństw, na jakie są narażeni uczestnicy ruchu drogowego. Przestrzegajmy ograniczeń prędkości, dostosujmy technikę jazdy do warunków panujących na drodze i pod żadnym pozorem nie wsiadajmy za kierownicę po spożyciu alkoholu. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami i czasem wystarczy chwila nieuwagi, by narazić siebie oraz innych na utratę życia albo zdrowia.

Autor: mł.asp. Wioleta Szymanik / KPP Wyszków
Foto: KPP Wyszków i KP PSP Wyszków

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.