Podsumowanie kolejnych działań pułtuskiej policji

Za nami policyjne działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W trakcie akcji policjanci zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. W przypadku zauważenia zachowania niezgodnego z przepisami, mundurowi podejmowali interwencję.

Na celowniku policjantów z drogówki byli kierowcy, piesi oraz rowerzyści. Mundurowi stanowczo przyglądali się ich zachowaniom, po to aby eliminować te niepożądane. W przestrzeganiu przepisów prawa bardziej zdyscyplinowani okazali się piesi, którzy nie popełnili żadnego wykroczenia. Wszystkie ujawnione wczorajszego dnia nieprawidłowości dotyczyły kierujących, a zdecydowana ich większość to parkowanie w miejscu niedozwolonym.

Z uwagi na wzrost nieprawidłowości w tym zakresie i informacje o nieprawidłowym parkowaniu wpływających za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wracamy się z apelem do kierowców o wybieranie miejsc i pozostawiania pojazdu – zgodnie z obowiązującymi przepisami. Pamiętajmy, aby parkować tak, by nasz samochód nie utrudniał przejścia pieszym czy też nie tarasował wjazdu na posesję. Nie pozostawiajmy auta w miejscach objętych zakazem, czy przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Policjanci zapowiadają, że będą regularnie nadzorować miejsca, w których nagminnie dochodzi do lekceważenia ww. przepisów i wyciągać konsekwencje wobec kierujących.

Autor: kom. Milena Kopczyńska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.