Pogotowie ratunkowe w Płocku po modernizacji

Dzięki wsparciu samorządu Mazowsza płockie pogotowie zyskało nowoczesne zaplecze techniczne. W przekazaniu budynku do użytku wziął udział marszałek Adam Struzik.

Wiemy, jak ważne jest, aby ratownicy medyczni, którzy na co dzień zajmują się ratowaniem zdrowia i życia ludzkiego, mogli pracować w komfortowych warunkach – powiedział marszałek Adam Struzik. – Dlatego Samorząd Województwa Mazowieckiego zdecydował o przekazaniu z własnego budżetu 2 mln zł na modernizację budynków Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku.

Dzięki inwestycji płockie pogotowie zyskało garaż z 8 miejscami postojowymi dla ambulansów, magazyn na środki czystości, ochrony osobistej i tlen, oraz garaż ze stanowiskami do dezynfekcji i mycia ambulansów. Prace budowlane objęły m.in.: wymianę poszycia dachowego na poszycie z blachy trapezowej z wymianą obróbek blacharskich i orynnowania, nową aranżację wnętrza budynku, nową elewację czy utwardzenie nawierzchni przed budynkiem garażowym z miejscami postojowymi. Powstała również wiata śmietnikowa i ogrodzenie panelowe.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.