Pilne
  • Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski                Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski

Połączyli siły, aby znaleźć 13-latka

Ostrołęccy policjanci podczas weekendu poszukiwali 13-letniego ostrołęczanina. Nastolatek w piątek wyszedł z domu i do soboty nie powrócił i nie nawiązał kontaktu z rodziną. Jego odnalezienie było możliwe dzięki wspólnym działaniom policjantów, mediów oraz osób postronnych.

Do każdego przypadku zgłoszenia dotyczącego zaginięć policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce podchodzą poważnie. Tak też było w przypadku zaginięcia 13-latka z Ostrołęki. Po przyjęciu zgłoszenia w działania zaangażowali się policjanci niemal ze wszystkich wydziałów ostrołęckiej komendy policji. Rysopis poszukiwanego chłopca trafił do wszystkich patroli pełniących w tym czasie służbę na terenie Ostrołęki, powiatu oraz powiatów ościennych.

Funkcjonariusze sprawdzali miejsca, gdzie 13-mógł pójść. Komunikat prasowy dotyczący zaginięcia był również zamieszczony w mediach. Dzięki temu znacznie powiększyła się liczba osób, która mogła pomóc w akcji poszukiwawczej. Po publikacji komunikatu, do dyżurnego ostrołęckich policjantów zadzwoniła postronna osoba informując, że podobny do zaginionego chłopiec „kręci” się w rejonie jej bloku. Policjanci z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego, którzy pojechali na miejsce, potwierdzili zgłoszenie.

Dziękujemy wszystkim osobom, które pomagały w poszukiwaniach. Ta sytuacja pokazała, jak ważna jest wzajemna pomoc, właściwa reakcja świadków i współpraca. Serdeczne podziękowania kierujemy także w stronę mediów, ponieważ zawsze możemy liczyć na ich szybką reakcję i pomoc.

Autor: kom. Tomasz Żerański

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.