Wypadek drogowy z udziałem jeźdźców

Do nietypowego zdarzenia drogowego doszło w sobotnie popołudnie, w Skłodach-Stachach na terenie gminy Zaręby Kościelne. Doszło tam do wypadku z udziałem kierującego autem oraz mężczyznami jadącymi konno wierzchem.

W sobotnie (11.03) popołudnie dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o nietypowym wypadku drogowym w Skłodach-Stachach (gm. Zaręby Kościelne). Na miejscu policjanci z wydziału ruchu drogowego ustalili, że kierujący seatem 18-latek mieszkanie powiatu ostrowskiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. W wyniku czego młody kierowca zjechał na przeciwległy pas ruchu zderzając się z dwoma końmi na których wierzchem jechali dwaj mężczyźni 21-latek oraz 31-latek z powiatu ostrowskiego. Nie małe zdziwienie wywołał u policjantów fakt, że 31-latek jadący konno wierzchem był nietrzeźwy miał ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Pozostali uczestnicy byli trzeźwy. Z uwagi na obrażeni obydwaj jeźdźcy zostali przewiezieni do szpitala na badania, jednemu z koni również udzielono pomocy weterynaryjnej.

Sprawę wypadku prowadzą policjanci z małkińskiego komisariatu. Nietrzeźwy mężczyzna jadący konno wierzchem odpowie również przed sądem, zgodnie z art. 45 Zabronione jest kierowanie pojazdem, prowadzenie kolumny pieszych, jazdy wierzchem lub pędzenia zwierząt osobie w stanie nietrzeźwości, w stanie po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu.

Autor: mł.asp Marzena Laczkowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.