Policja wyjaśnia sprawę znalezionego martwego psa

Trwają czynności żuromińskiej policji w spawie znęcania się zwierzęciem na terenie gminy Żuromin. Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt za przestępstwo to grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

O zdarzeniu żuromińscy policjanci dowiedzieli się 29 kwietnia br., po południu. O okrucieństwie na czworonogu zawiadomiła mieszkanka Kosewa, która w pobliżu swojej posesji w przydrożnym rowie znalazła martwego psa. Oprawca zwierzaka zakleił mu pysk taśmą izolacyjną. Przy martwym psie znajdował się również drugi pies, w dobrej kondycji.

Na miejscu zgłoszenia pracowali żuromińscy kryminalni. Pies został zabezpieczony do badań przy współpracy z lekarzem weterynarii. Prezes żuromińskiego stowarzyszenia Cztery Łapy złożyła oficjalne zawiadomienie w tej prawie.

Policjanci proszą o kontakt osoby posiadające wiedzę w tej sprawie. Zapewniamy całkowitą anonimowość. Tel. do kontaktu 47 703 52 00 lub 47 703 52 01.

Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt, kto zabija, uśmierca zwierzę (…) polega karze pozbawienia wolności do lat 3.
1a. Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem.
2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 lub 1a działa ze szczególnym okrucieństwem podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

mł. asp. Tomasz Łopiński

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.