Nietrzeźwy kierowca zatrzymany w centrum Ciechanowa

Ciechanowscy policjanci wczoraj przed południem zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę, który lekceważąc liczne apele i ostrzeżenia, kierował samochodem osobowym będąc pod wpływem alkoholu. Nieodpowiedzialnego kierowcę czekają teraz konsekwencje prawne stwierdzonego przestępstwa drogowego.

W czwartek 5 maja kwadrans przed godziną 12 w południe na skrzyżowaniu ulic Mikołajczyka/Warszawska policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki Skoda. Samochodem kierował 60-letni mieszkaniec Ciechanowa. Przeprowadzone na miejscu kontroli badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie kierującego prawie 2 promile alkoholu. W związku z tym policjanci zatrzymali nietrzeźwemu kierowcy prawo jazdy oraz uniemożliwili mu dalszą jazdę samochodem, przekazując pojazd osobie przez niego wskazanej.

Postępowanie jest w toku – sprawa znajdzie swój finał w sądzie, gdzie mężczyzna poniesie konsekwencje prawne związane z kierowaniem samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tysięcy złotych.

Policjanci kolejny już raz apelują do wszystkich kierowców o to, aby nie kierowali pojazdami po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu!!! Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze!!!

kom. Jolanta Bym

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.