Policjanci odnaleźli zaginionego i wyczerpanego mężczyznę

W miniony wtorek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim, na drodze krajowej nr 50 zauważyli siedzącego w rowie mężczyznę. Sprawiał wrażenie zdezorientowanego. Po sprawdzeniu jego tożsamości okazało się, że jest on poszukiwany przez sąsiednią jednostkę policji jako osoba zaginiona. W tej sytuacji mundurowi otoczyli go opieką, a następnie bezpiecznie przekazali rodzinie.

14 marca policjanci mińskiej drogówki patrolowali drogę krajową nr 50, czuwając nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Przed południem, w miejscowości Ładzyń zauważyli siedzącego w przydrożnym rowie mężczyznę. Wykazując się czujnością w służbie, mundurowi natychmiast zareagowali. Gdy podeszli do człowieka, sprawiał wrażenie zdezorientowanego, a kontakt z nim był utrudniony. Powiedział, że nie wie, gdzie się znajduje i dokąd idzie, ale jest głodny. Od czterech dni nic nie jadł. Wyszedł kilka dni temu dni temu z domu i nie jest w stanie do niego powrócić.

Po tych informacjach, policjanci zabrali mężczyznę do radiowozu, aby się ogrzał. Sprawdzili też jego dane w systemach. Okazało się, że odnaleziony przy drodze mężczyzna, jest poszukiwany przez sąsiednią jednostkę policji. Rodzina zgłosiła jego zaginięcie po tym, jak oddalił się 11 marca z domu w nieznanym kierunku. Nie mogli go odnaleźć i obawiali się o jego życie i zdrowie, ponieważ jest on niepełnosprawny. Dodatkowo też powinien przyjmować codziennie leki.

Okazało się, że mężczyzna przeszedł pieszo prawie 30 km. Mundurowi przewieźli 37-latka do komisariatu, gdzie otoczyli go opieką do czasu przybycia rodziny. Dali mu także jeść i pić. Na koniec bezpiecznie przekazali przybyłemu na miejsce bratu. Policjanci apelują do osób odpowiedzialnych za osoby starsze, a także te nieporadne życiowo. Starajmy się robić wszystko, by takie osoby nie oddalały się z domu bez odpowiedniego nadzoru. Pamiętajmy, by w każdym przypadku miały przy sobie telefon komórkowy z naładowaną baterią, a także kartkę lub opaskę na rękę z numerami telefonu do opiekunów. W każdym przypadku zaginięcie osoby należy zgłaszać Policji bez zbędnej zwłoki. Tylko sprawnie podjęte działania dają szansę na szybkie odnalezienia zaginionego.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.