wtorek, 07 grudnia 2021

Policjanci odzyskali skradzione rowery

Przed kilkoma dniami w wyniku policyjnych ustaleń, funkcjonariusze odzyskali dwa skradzione rowery. Pierwszy z jednośladów został zabezpieczony w jednym z pustostanów na ul. Siennickiej w Mińsku Mazowieckim. Został także zatrzymany 35-letni mężczyzna podejrzany o tą kradzież. Drugi rower odzyskali mundurowi z komisariatu w Stanisławowie. Również i w tym przypadku zatrzymano podejrzanego młodego mężczyznę. Obaj usłyszeli już zarzuty karne.

W ostatnich dniach, mińscy policjanci zostali poinformowani o kradzieży roweru górskiego pozostawionego przed jednym z marketów w Mińsku Mazowieckim. Funkcjonariusze w wyniku podjętych czynności m. in. przejrzenia zapisu monitoringu sklepowego oraz ustalenia prawdopodobnej drogi odjazdu sprawcy kradzieży roweru, dotarli do jednego z pustostanów na ul. Siennickiej.

W budynku tym zatrzymali 35-letniego mężczyznę, a przy nim ujawnili skradziony rower górski. Mężczyzna trafił do komendy, a następnego dnia usłyszał zarzut kradzieży. Odzyskany jednoślad został przekazany pokrzywdzonemu.

Drugie zdarzenie miało miejsce na terenie Stanisławowa. Miejscowych policjantów o kradzieży roweru powiadomiła jedna z mieszkanek tej miejscowości. Policjanci już po kilku godzinach dotarli do informacji wskazującej, że prawdopodobnie czynu tego dokonał jeden z mieszkańców Stanisławowa.

Policjanci kiedy jechali do jego domu, w rejonie posesji zauważyli podejrzewanego mężczyznę właśnie na takim rowerze. Został on zatrzymany, a rower zabezpieczony. 31-latek również usłyszał zarzut karny do którego przyznał się i dobrowolnie poddał karze.

Funkcjonariusze apelują o stosowanie zabezpieczeń utrudniających dokonanie kradzieży roweru. Pozostawiony przy sklepie lub w innym podobnym miejscu jednoślad, może stać się łatwym łupem dla sprawcy.

st. asp Marcin Zagórski


Zobacz również