środa, 19 stycznia 2022

Policjanci pomogli wyprowadzić zwierzęta z płonącej obory

Policjanci z posterunku w Rościszewie jako pierwsi przyjechali na miejsce zgłoszenia, z którego wynikało, że z miejscowości Dąbkowa Parowa płonie obora, w której znajdowały się zwierzęta. Funkcjonariusze bez wahania przystąpili do działania, weszli do środka płonącego budynku gospodarczego i wspólnie z właścicielami wyprowadzili z obory 40 krów.

Do zdarzenia doszło w sobotę w Dąbkowej Parowej (gm. Szczutowo). Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Rościszewie zostali skierowani na pilną interwencję, gdzie według zgłoszenia, doszło do pożaru obory. Mundurowi pojechali na miejsce zgłoszenia, gdzie zobaczyli płonący budynek gospodarczy, w którym znajdował się zwierzęta. Ogień rozprzestrzenił się na cały dach obory, paliła się więźba dachowa oraz znajdująca się na poddaszu słoma.

Policjanci bez wahania przystąpili do pomocy w wyprowadzeniu zwierząt z płonącej obory. Dzięki szybkiej reakcji policjantów uratowano 40 krów. Po kilku minutach na miejsce dotarły zastępy straży pożarnej, które przystąpiły do gaszenia ognia. Strażacy wspólnie z policjantami przy użyciu specjalistycznego sprzętu wyprowadzili ostatnie sztuki zwierząt. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wokół płonącego budynku oraz zadbali, by zwierzęta nie rozeszły się po okolicy i nie stworzyły zagrożenia w ruchu drogowym.

Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej , a dzięki szybkiej i sprawnie przeprowadzonej interwencji nie było ofiar.

Pomagać i chronić to hasło, które przyświeca funkcjonariuszom każdego dnia i to nie jest pusty slogan, ale słowa, które mają dla policjantów znaczenie.

Autor. mł. asp. Katarzyna Krukowska


Zobacz również