Policjanci pomogli wyprowadzić zwierzęta z płonącej obory

Policjanci z posterunku w Rościszewie jako pierwsi przyjechali na miejsce zgłoszenia, z którego wynikało, że z miejscowości Dąbkowa Parowa płonie obora, w której znajdowały się zwierzęta. Funkcjonariusze bez wahania przystąpili do działania, weszli do środka płonącego budynku gospodarczego i wspólnie z właścicielami wyprowadzili z obory 40 krów.

Do zdarzenia doszło w sobotę w Dąbkowej Parowej (gm. Szczutowo). Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Rościszewie zostali skierowani na pilną interwencję, gdzie według zgłoszenia, doszło do pożaru obory. Mundurowi pojechali na miejsce zgłoszenia, gdzie zobaczyli płonący budynek gospodarczy, w którym znajdował się zwierzęta. Ogień rozprzestrzenił się na cały dach obory, paliła się więźba dachowa oraz znajdująca się na poddaszu słoma.

Policjanci bez wahania przystąpili do pomocy w wyprowadzeniu zwierząt z płonącej obory. Dzięki szybkiej reakcji policjantów uratowano 40 krów. Po kilku minutach na miejsce dotarły zastępy straży pożarnej, które przystąpiły do gaszenia ognia. Strażacy wspólnie z policjantami przy użyciu specjalistycznego sprzętu wyprowadzili ostatnie sztuki zwierząt. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wokół płonącego budynku oraz zadbali, by zwierzęta nie rozeszły się po okolicy i nie stworzyły zagrożenia w ruchu drogowym.

Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej , a dzięki szybkiej i sprawnie przeprowadzonej interwencji nie było ofiar.

Pomagać i chronić to hasło, które przyświeca funkcjonariuszom każdego dnia i to nie jest pusty slogan, ale słowa, które mają dla policjantów znaczenie.

Autor. mł. asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.