Policjanci promowali swoją służbę w szkołach w Płońsku i Czerwińsku nad Wisłą

W miniony piątek w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów uczniom klas maturalnych o profilu policyjnym i wojskowym, natomiast w Zespole Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku – „Dzień otwarty szkoły”. W obu uroczystościach udział wzięli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Płońsku, promując swoja służbę.

W piątek, 22 kwietnia w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku płońscy policjanci uczestniczyli w uroczystości wręczenia certyfikatów uczniom klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego, o profilu policyjnym i wojskowym. Wśród zaproszonych gości znalazł się insp. Jarosław Brzozowski Komendant Powiatowy Policji w Płońsku.

Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy uroczystości mogli odwiedzić stanowisko przygotowane przez płońskich funkcjonariuszy, na którym prezentowany był specjalistyczny sprzęt policyjny. Osoby zainteresowane służbą w Policji mogły się dowiedzieć jak wygląda procedura kwalifikacyjna i praca mundurowych. Na spotkaniu nie zabrakło chętnych, którzy choć na chwilę chcieli wcielić się w rolę funkcjonariuszy i usiąść w policyjnym radiowozie lub przymierzyć sprzęt do ochrony osobistej, wykorzystywany przy zabezpieczeniu imprez masowych.

W tym samym czasie policyjni profilaktycy uczestniczyli w „Dniu otwartym szkoły” zorganizowanym w Zespole Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą. Tam również policyjne stanowisko cieszyło sie dużym zainteresowaniem. Policjantom z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii towarzyszył technik kryminalistyki, który zaprezentował sprzęt niezbędny do zabezpieczania śladów kryminalistycznych.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.