Policjanci uratowali 87-latkę z pożaru

Policjanci z płońskiej patrolówki uratowali 87-letnią kobietę z pożaru jej domu. Nie świadoma zagrożenia kobieta spała w fotelu. Ogień strawił taras domu oraz część pomieszczeń mieszkalnych.

W sobotę po godz. 15:00 dyżurny płońskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze domu na ul. Płockiej w Płońsku. Od razu na miejsce zostali skierowani policjanci z patrolówki. Ogniem zajęty był taras znajdujący się przy domu oraz część pomieszczeń mieszkalnych. Próbujący ugasić pożar mężczyźni, poinformowali funkcjonariuszy, że w domu znajduje się starsza kobieta, a właściciel jest już w drodze. 59-latek, który przyjechał w tym czasie na miejsce otworzył drzwi budynku. We wszystkich pomieszczeniach panowało bardzo duże zadymienie. Policjanci mimo to weszli do środka, by odnaleźć 87-latkę, która tam mieszka. W jednym z pokoi mundurowi znaleźli śpiącą w fotelu, niczego nie świadomą seniorkę. Zaskoczoną widokiem mundurowych kobietę, policjanci bezpiecznie wyprowadzili z budynku. Załoga karetki pogotowia, która przyjechała na miejsce skontrolowała stan zdrowia kobiety. Dzięki szybkiej i stanowczej reakcji policjantów ewakuowanej z pożaru 87-latce nie zagrażało już niebezpieczeństwo.

W gaszeniu pożaru udział brało kilka zastępów straży pożarnej. Przyczyna jego powstanie na chwilę obecną nie jest znana.

Aktualnie w tej sprawie w płońskiej komendzie prowadzone jest postępowanie, w ramach którego wyjaśnione zostanie, czy do powstania pożaru ktoś się przyczynił.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.