Policjanci uratowali życie młodej kobiecie

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Żurominie wygrali wyścig z czasem. Dzięki szybkiej i stanowczej reakcji st. asp. Marka Pietrasia i st. asp. Dawida Rakoczy życie kobiety zostało uratowane.

W ostatnim czasie to już kolejna taka akcja żuromińskich policjantów interweniujących w sytuacji, kiedy ludzkie życie było zagrożone. W miniony piątek (22.09), dyżurny żuromińskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o próbie samobójczej w jednym z domów na terenie gminy Żuromin.

Pod wskazany adres skierowany został patrol dzielnicowych, którzy już po kilku minutach byli na miejscu zgłoszenia. St. asp. Marek Pietraś i st. asp. Dawid Rakoczy zastali roztrzęsionego mężczyznę, który jak się okazało chwilę wcześniej odciął swoją siostrę, jednak nie był w stanie jej pomóc. Kobieta nie oddychała i nie dawała żadnych oznak życia. Natychmiast mundurowi przystąpili do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki profesjonalnemu działaniu funkcjonariuszy funkcje życiowe powróciły. W miejsce zgłoszenia dotarła załoga ratownictwa medycznego, której przekazano oddychającą już 32-latkę.

Mieszkanka gminy Żuromin została przetransportowana do szpitala w Płocku. Z informacji uzyskanych w późniejszym już czasie wiemy, że jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo i wraca do zdrowia.

Warto zwrócić uwagę na problemy bliskich, nie bagatelizować ich i szukać wsparcia u specjalistów. Pamiętajmy, że w sytuacji, kiedy potrzebujemy pomocy, możemy zwrócić się do instytucji, które jej udzielą. Z naszymi problemami nie jesteśmy sami. Wokół nas są ludzie, którzy chcą i potrafią pomóc w różnych sytuacjach.

asp. Tomasz Łopiński/KPP Żuromin

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.