Wbicie szpadla pod budowę Strażnicy OSP Czerwińsk nad Wisłą

27 września 2023 r. odbyło się uroczyste wbicie szpadla, które rozpoczęło długo wyczekiwaną budowę nowej strażnicy OSP KSRG Czerwińsk nad Wisłą.

Po krótkich przemowach okolicznościowych, w obecności Druhen i Druhów OSP KSRG Czerwińsk nad Wisłą, Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, Radnych i Mieszkańców w sposób symboliczny budowę strażnicy rozpoczęli: Sekretarz Stanu MWSiA Maciej Wąsik, Burmistrz Marcin Gortat, Przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Szurmak, Komendant Powiatowy PSP st. bryg. Artur Czachowski, Prezes Jednostki OSP Czerwińsk nad Wisłą Marcin Ciećwierz oraz proboszcz parafii Zwiastowania NMP Łukasz Mastalerz SDB.

Jak ważna i strategiczna dla bezpieczeństwa Mieszkańców naszej Gminy oraz powiatu płońskiego jest ta inwestycja nie musimy chyba mówić. Straż Pożarna z Czerwińska, która posiada w podziale bojowym nowoczesny sprzęt musi mieścić się w starym i nie przystosowany do obecnych potrzeb i standardów budynku.

Nowa strażnica zlokalizowane przy głównej ulicy Czerwińska nad Wisłą bez wątpienia podniesie sprawność bojową lokalnej Straży. Nowoczesne garaże oraz zaplecze techniczne ułatwią przygotowania do akcji ratowniczej, a nowa lokalizacja pozwoli na szybszy wyjazd sprzętu. Bardzo ważnym elementem budynku będzie świetlica, na której Mieszkańcy naszej Gminy, lokalne stowarzyszenia oraz podmioty zewnętrze będą mogły organizować spotkania.

Przez te lata Burmistrz oraz pracownicy merytoryczni na czele z kierownikiem Jarosławem Kiełbasińskim, spędzili dziesiątki godzin zaczynając od pomysłów, planów, projektów, konsultacji i negocjacji na pozyskaniu potężnego dofinansowania kończąc.

Wykonawcą zadania jest firma:
P.H.U PREMIUM Marcin Pijanowski.
ul. Warszawska 17.
06-456 Ojrzeń.

Budowa świetlicy wraz z zapleczem garażowym OSP Czerwińsk nad Wisłą możliwa jest dzięki pozyskanie dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 2 461 334,77 zł.
Środki pochodzące z budżetu Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą – 434 353,20 zł.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.