Policjanci ustalili sprawcę oszustwa

Mieszkaniec powiatu sochaczewskiego został oszukany przy zakupie telefonu. Policjanci ustalili, że sprawcą może być mieszkaniec powiatu płockiego. Oszustwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Mieszkaniec powiatu sochaczewskiego chciał kupić telefon. Przejrzał jeden z portali sprzedażowych i znalazł interesującą go ofertę – telefon znanej marki o wartości kilkuset złotych. Mężczyzna skontaktował się ze sprzedającym i uzgodnili szczegóły transakcji. Po wpłacie pieniędzy smartfon miał być wysłany do wskazanego paczkomatu w Sochaczewie.

Sprzedający potwierdził, że pieniądze zostały zaksięgowane na koncie i zapewnił, że przesyłka zostanie nadana tego samego dnia. Telefon nie dotarł jednak do zgłaszającego i nie zwrócono mu pieniędzy, które wpłacił.

W toku podjętych czynności ustalono, że sprawcą przestępstwa może być 33-letni mieszkaniec Płocka. Mężczyzna usłyszał już zarzut oszustwa. Przestępstwo jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.