Policjanci z Ciechanowa pomogli 60-letniemu bezdomnemu

Wrażliwość i empatia – pamiętajmy o nich zwłaszcza teraz, gdy na zewnątrz panują niskie temperatury, a wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. W miniony czwartek ciechanowscy policjanci pomogli bezdomnemu 60-latkowi. Mundurowi odwieźli mężczyznę do ośrodka dla osób bezdomnych, gdzie otrzymał niezbędną pomoc. Pamiętaj – Ty też możesz pomóc! Jedno zgłoszenie może uratować czyjeś życie!

Chociaż temperatura jest dodatnia, to nie sprzyja długiemu przebywaniu na dworze, zwłaszcza w nocy, gdy termometr wskazuje wartość bliską zeru. Wtedy osoby, które nie mają schronienia a przebywają dłuższy czas na zewnątrz, są narażone na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia na skutek wychłodzenia organizmu.

W miniony czwartek (28.11) do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zgłosił się 60-letni mężczyzna. Mundurowi w rozmowie z nim ustalili, że jest on osobą bezdomną i nie ma gdzie spędzić najbliższej nocy. W związku z tym, że na zewnątrz panowały niskie temperatury, pozostawienie mężczyzny samego, bez pomocy, oznaczałoby zagrożenie dla jego zdrowia, a nawet życia. Dlatego mundurowi odwieźli mężczyznę do ośrodka dla osób bezdomnych w Garnowie Dużym. Tam otrzymał on schronienie i ciepły posiłek.

Zwracamy się z apelem, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Zgłoszenia można przekazywać pod numerem alarmowym 112 lub za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Zainteresowanie losem osób bezdomnych to nie tylko wyraz empatii, ale także akt społecznej odpowiedzialności. W obliczu trudności życiowych, które spotykają takie osoby, bardzo ważne jest, abyśmy byli wrażliwi na los drugiego człowieka. Nasza gotowość do pomocy może przybierać różne formy jak chociażby powiadomienie służb ratunkowych.

Pamiętajmy, jedno zgłoszenie może uratować czyjeś życie!

asp. Magda Zarembska/ KPP Ciechanów

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.