Pięć nowych ambulansów dla pacjentów z Siedlec

„Meditrans” w Siedlcach otrzymał pięć nowych, w pełni wyposażonych ambulansów. Na zakup pojazdów samorząd województwa przeznaczył 3 mln zł w ramach unijnego projektu covidowego.

Samorząd Mazowsza prowadzi największy w Europie projekt COVID-owy pn. „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-COV-2 na terenie województwa mazowieckiego”. Władze regionu uruchomiły go po wybuchu pandemii. Jego wartość to blisko 580 mln zł.

Teraz, w ramach programu, do SPZOZ „RM-MEDITRANS” w Siedlcach trafiło pięć nowych, w pełni wyposażonych ambulansów. Trzy z nich to ambulanse typu C przystosowane do pracy w ramach systemu Ratownictwa Medycznego. Nowe pojazdy marki Mercedes wyposażone są w nosze elektryczne. Dwa pozostałe ambulanse są pojazdami transportowymi wyposażonymi w nosze, miejsca siedzące oraz rampę, po której można bezpiecznie przetransportować do karetki pacjenta w każdym stanie.

Elżbieta Lanc, członkini zarządu województwa podkreśla, że wartość przekazanych pojazdów to 3 mln zł. – To kolejny taki zakup w ramach naszego unijnego projektu. Do tej pory dla jednostki w Siedlcach przekazaliśmy łącznie 10 ambulansów. Wszystkie spełniają najwyższe standardy europejskie i zapewniają komfort transportu pacjentów i lepsze warunki pracy dla ratowników medycznych.

Do Siedlec trafiły także defibrylatory, urządzenia do kompresji klatki piersiowej, ssaki, respiratory, przenośne USG, wideolaryngoskopy, urządzenia do dezynfekcji, pulsoksymetry oraz inny sprzęt medyczny za niemal 8 mln zł.

Jak zauważa członkini zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska, władze regionu systematycznie inwestują w siedleckie pogotowie. – Nowoczesny tabor samochodowy oraz sprzęt zakupiony ze wsparciem samorządu województwa pomógł już tysiącom pacjentom w regionie siedleckim.

Sprzęt był wykorzystany w niemal każdym z ponad 70 tys. wyjazdów Zespołów Ratownictwa Medycznego na terenie Siedlec oraz powiatów: siedleckiego, łosickiego, mińskiego oraz sokołowskiego.

W sumie 161 nowych karetek trafiło na Mazowsze dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Ambulanse zostały zakupione w ramach największego w Europie projektu COVID-owego prowadzonego przez samorząd województwa mazowieckiego. Pojazdy zostały przekazane do 5 stacji pogotowia ratunkowego działających na terenie województwa oraz do szpitali wojewódzkich, powiatowych i miejskich.

Foto: Bartosz Bartosiński

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.