Policjanci z Ostrołęki zlikwidowali kolejną nielegalną wytwórnie alkoholu

Zabezpieczone ponad 700 litrów zacieru, 45 litrów gotowego nielegalnego alkoholu oraz urządzenie służące do jego produkcji – to wynik kolejnych działań ostrołęckich policjantów skierowanych na zwalczenie przestępczości akcyzowej. Do sprawy zatrzymano mieszkańca Ostrołęki, który już usłyszał zarzut. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z ostrołęckiego wydziału, który na co dzień zajmuje się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że mieszkaniec Ostrołęki może trudnić się nielegalną produkcję alkoholu.

W związku z tym wczoraj rano funkcjonariusze operacyjni wkroczyli na jego posesję i podczas jej przeszukania zabezpieczyli w pomieszczeniach gospodarczych kompletną sterowaną elektronicznie linię służącą do produkcji alkoholu.

Ponadto w sześciu beczkach zabezpieczono 724 litry zacieru oraz 45 litrów gotowego produktu. Do sprawy zatrzymano 50-letniego mężczyznę, który jeszcze wczoraj usłyszał zarzut z Ustawy o Wyrobie Alkoholu Etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych do którego się przyznał.

Za nabywanie, przewożenie lub przechowywanie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją.

Autor: podkom. Tomasz Żerański

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.