sobota, 23 października 2021

Odpowiedzą za kradzież z włamaniem

Dzielnicowi z Białołęki zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży z włamaniem do pomieszczeń gospodarczych przy ul. Tłuchowskiej. W trakcie przeszukania 36-latka policjanci ujawnili zawiniątko z zawartością suszu roślinnego, natomiast w mieszkaniu drugiego mężczyzny piłę, która najprawdopodobniej posłużyła mu do popełnienia przestępstwa. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, za które grozi im teraz kara do 10 lat więzienia.

2 lutego br. pokrzywdzony złożył zawiadomienie o kradzieży z włamaniem do pomieszczeń gospodarczych przy ul. Tłuchowskiej, skąd zostały skradzione akumulatory samochodowe i markowe elektronarzędzia. Wartość strat wyniosła prawie 10 tysięcy złotych.

Zaledwie po kilkunastu dniach, dzielnicowi z Białołęki dzięki własnym ustaleniom zatrzymali dwóch mężczyzn. Podczas przeszukania 36-latka ujawniono przy nim zawiniątko z folii aluminiowej z zawartością suszu roślinnego, natomiast w mieszkaniu drugiego mężczyzny policjanci znaleźli piłę, która najprawdopodobniej posłużyła mu do popełnienia przestępstwa.

Dalsze czynności z zatrzymanymi mundurowi wykonywali w komisariacie przy ul. Myśliborskiej. Badanie substancji potwierdziło, że jest to marihuana. Mieszkańcy dzielnicy wraz z zebranym materiałem dowodowym zostali przewiezieni do prokuratury. Na miejscu usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, a starszy z nich dodatkowo odpowie za posiadanie środków odurzających. Prokurator zastosował wobec mężczyzn dozór policyjny.

mł. asp. Irmina Sulich


Nasi partnerzy