wtorek, 27 lipca 2021

Policjanci z Płońska zabezpieczyli kolejne narkotyki

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 41-latka, u którego zabezpieczyli blisko 300 gramów zakazanych substancji. Mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.

Kryminalni z płońskiej komendy zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej pojechali do jednej z miejscowości na terenie gm. Płońsk, w której, jak wynikało z ustaleń funkcjonariuszy, ma mieszkać mężczyzna posiadający narkotyki.

W trakcie dojazdu na miejsce policjanci zauważyli typowanego 41-latka, jadącego osobową hondą. W trakcie legitymowania kierowcy i przeszukania pojazdu przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. W samochodzie w dwóch paczkach po papierosach schowane były foliowe torebki z narkotykami, a w bagażniku pojazdu policjanci znaleźli słoik z foliowymi torebkami, w których były narkotyki i susz roślinny.

Funkcjonariusze przeszukali również zajmowane przez 41-latka mieszkanie i piwnicę. Część narkotyków – suszu roślinnego, już były poporcjowane i znajdowały się w słoiku, a reszta narkotyków była poukrywana w różnych miejscach, w torbach i plastikowych pudełkach.

Do policyjnego depozytu trafiło w sumie ponad 100 gramów mefedronu, 117 gramów amfetaminy i 73 gramy marihuany. Zabezpieczone substancje zostaną poddane szczegółowym badaniom. Na poczet przyszłych kar funkcjonariusze zabezpieczyli pieniądze znalezione w miejscu zamieszkania 41-latka.

Zatrzymany mężczyzna noc spędził w policyjnej celi. Usłyszał zarzut posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych, za co grozi mu do 3 lat więzienia .

Autor: podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska


Nasi partnerzy