Policjanci zabezpieczyli 1500 paczek papierosów bez akcyzy

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją, Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie, zabezpieczyli blisko 1500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, które posiadał 38-latek z powiatu wyszkowskiego. Straty na rzecz Skarbu Państwa oszacowano na kwotę ok. 40 000 złotych.

W piątek (19.04) policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą ustalili, że jeden z mieszkańców Wyszkowa może posiadać wyroby tytoniowe, bez wymaganej przepisami akcyzy. Podejrzenia funkcjonariuszy były słuszne, co pokazały wyniki przeszukania pomieszczeń mieszkalnych oraz gospodarczych użytkowanych przez 38-latka. W toku wykonywanych czynności, mundurowi ujawnili kilka kartonów papierosów tej samej marki. Łącznie zabezpieczyli blisko 1500 paczek bez polskich znaków akcyzy. Gdyby zatrzymane wyroby tytoniowe trafiły do sprzedaży, Skarb Państwa straciłby ponad 40 tys. złotych tytułem niezapłaconych podatków. Mężczyźnie, za przestępstwo karno -skarbowe, grozi wysoka kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że każdy, kto decyduje się na nabycie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie lub przenoszenie wyrobów akcyzowych, nieposiadających znaków akcyzy, popełnia przestępstwo lub wykroczenie skarbowe.

Autor: mł.asp. Wioleta Szymanik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.