Powołanie Komendanta Powiatowego PSP w Mińsku Mazowieckim

Z dniem 19 kwietnia 2024 roku Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej powołał na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Mińsku Mazowieckim mł. bryg. Tomasza Kosznika.

Uroczysta zbiórka rozpoczęła się w Komendzie Powiatowej PSP w Mińsku Mazowieckim złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości, który przyjął Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP – st. bryg. Artur Gonera. Następnie wprowadzony został sztandar oraz odśpiewano hymn narodowy.

Następnie obyło się uroczyste odczytanie aktu powołania nowego komendanta, które mł. bryg. Tomasz Kosznik zwieńczył symbolicznym przywitaniem ze sztandarem komendy i złożeniem meldunku o przyjęciu obowiązków.

Mł. bryg. Tomasz Kosznik urodził się 27 lipca 1986 r. w Starogardzie Gdańskim. Służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął jako słuchacz – podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie w roku 2006. Po ukończeniu szkoły w 2010 r. i uzyskaniu tytułu inżyniera pożarnictwa w stopniu młodszego kapitana został skierowany do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim, gdzie rozpoczął służbę na stanowisku dowódcy zastępu. W 2010 roku ukończył studia II stopnia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej, gdzie uzyskał tytuł magistra inżyniera pożarnictwa. W okresie od 18 stycznia 2017 r. do 30 kwietnia 2021 r. pełnił służbę na stanowisku zastępcy dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Mińsku Mazowieckim, a następnie w okresie od 01.05.2021 r. do 15.01.2024 r. pełnił służbę na stanowisku zastępcy komendanta powiatowego PSP. Z dniem 16 stycznia 2024 r. mł. bryg. Tomaszowi Kosznik zostały powierzone obowiązki na stanowisku komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim.

Za wzorową służbę mł. bryg. Tomasz Kosznik był nagradzany i odznaczany m.in. Brązowym (2018) i Srebrnym (2023) Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”.

Zebrani goście życzyli nowemu komendantowi wszelkiej pomyślności i sukcesów na nowym stanowisku.

W uroczystości udział wzięli:
– Pan Antoni Jan Tarczyński – Starosta Miński, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP,
– Pan Witold Kikolski – V-ce Starosta Miński,
– Dh ks. Zenon Wójcik – kapelan powiatowy strażaków,
– płk dypl. pil. Krzysztof Stobiecki – Dowódca 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego,
– ppłk Krzysztof Szydłowski – Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji,
– płk Piotr Koniec – Komendant Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej,
– płk Piotr Niemiec – Dowódca Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej,
– st. chor. sztab. Dariusz Głażewski – Komendant Szkoły Podoficerskiej Żandarmerii Wojskowej,
– insp. Sławomir Rogowski – Komendant Powiatowy Policji,
– inspektor Robert Kokoszka – Zastępca Komendanta Straży Miejskiej,
– Pan Piotr Serafin – Nadleśniczy Leśnictwa Mińsk,
– przedstawiciele władz samorządowych z terenu powiatu mińskiego,
– strażacy i pracownicy Komendy Powiatowej PSP w Mińsku Mazowieckim oraz przedstawiciele koła emerytów i rencistów pożarnictwa

Opracowanie i zdjęcia: sekc. Natalia Sadowska – KP PSP Mińsk Mazowiecki, redagowała mł. kpt. Katarzyna Urbanowska – Rzecznik Prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.\

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.