Policjanci zabezpieczyli nielegalną linię do produkcji papierosów

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego mińskiej komendy ujawnili i zabezpieczyli urządzenia do produkcji papierosów bez polskich znaków akcyzy. Podczas akcji zatrzymano 37-letniego mężczyznę, który usłyszał właśnie zarzuty karne. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddał się karze.

Policjanci z mińskiego wydziału kryminalnego ustalili, że na jednej z posesji w gminie Dobre, może znajdować się linia produkcyjna papierosów bez polskich znaków akcyzy. Przygotowali więc i przeprowadzili akcję, której efektem było zatrzymanie „na gorącym uczynku” 37-letniego mężczyzny. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponadto urządzenia służące do produkcji papierosów, „paczki” do samodzielnego składania i inne komponenty składające się na gotowy wyrób. Łącznie kryminalni zabezpieczyli niemal 50 kg suszu tytoniowego.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 37-latek wyprodukował 12,5 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zebrany materiał dowodowy dał podstawy aby przedstawić mu zarzut karny z art. 12a ust 1 ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych. Podejrzany przyznał się do zarzucanego czynu, produkcji papierosów bez wymaganego zezwolenia i dobrowolnie poddał się karze grzywny oraz przepadkowi zatrzymanych przedmiotów.

asp. szt. Marcin Zagórski/mw

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.