Policjanci zabezpieczyli nielegalną odzież

Funkcjonariusze wydziału dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją z Grójca zabezpieczyli wyroby odzieżowe z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Wartość zabezpieczonych rzeczy wynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Policjanci z grójeckiej komendy realizując własne materiały operacyjne na terenie giełdy samochodowej w Słomczynie ujawnili i zabezpieczyli produkty odzieżowe znanych, drogich marek. Zabezpieczone bluzy, swetry, podkoszulki i spodnie posiadały podrobione znaki towarowe. Analogiczna wartość rynkowa oryginalnych produktów to blisko 50 tysięcy złotych.

Zabezpieczony towar był oferowany do sprzedaży przez 38-letniego mężczyznę w minioną niedzielę. Właścicielowi zabezpieczonych podróbek grozi odpowiedzialność za wprowadzanie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi. Tego typu przestępstwo zagrożone jest grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 oraz przepadkiem zabezpieczonych przedmiotów.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.