Tymczasowy areszt za 3 kradzieże z włamaniem w recydywie

5 grudnia usiłował włamać się do domu, 6 grudnia dokonał kradzieży z włamaniem, a 7 był już w rękach kryminalnych z komisariatu w Wawrze. 52-latek ma na swoim koncie jeszcze jedną kradzież z włamaniem, której dopuścił się w styczniu tego roku. Wszystkie przestępstwa popełnił w warunkach recydywy. Usłyszał trzy zarzuty, na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe sąd zastosował tymczasowy areszt wobec podejrzanego.

Kryminalni z Wawra po przyjęciu zgłoszeń o dwóch zdarzeniach, do których doszło dzień po dniu, ustalili kim jest podejrzany. We wtorek mężczyzna próbował włamać się do domu, ale po wybiciu szyby okazało się, że domownicy są wewnątrz i został spłoszony. Jak widać nie na długo, bo dzień później był już w innym domu, do którego się włamał i dokonał kradzieży, gdzie wartość strat wyniosła prawie 8 tysięcy złotych.

Policjanci zabezpieczyli dowody. Podczas gromadzenia informacji i dokonywania sprawdzeń ustalili też, że ten sam 52-latek dopuścił się kradzieży z włamaniem na początku tego roku. Tam pokrzywdzeni stracili ponad 22 tysiące złotych. Operacyjni bardzo szybko potwierdzili, gdzie mężczyzna może przebywać i od razu pojawili się w drzwiach jego mieszkania. W czasie przeszukania zabezpieczyli dokumenty i przedmioty, które mogą pochodzić z przestępstw. Podejrzany został zatrzymany, trafił do policyjnej celi. Na podstawie zebranego materiału dowodowego usłyszał 3 zarzuty, 2 dokonania kradzieży z włamaniem i 1 usiłowania tego przestępstwa. Wszystkich przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Południe skierowała do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i 52-latek na 3 miesiące trafił do aresztu. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

podinsp. Joanna Węgrzyniak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.