Policjanci zatrzymali 31-latka z cofniętymi uprawnieniami do kierowania pojazdami

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 31-latka, który nie zastosował się wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i po raz kolejny wsiadł za kierownicę samochodu osobowego. Mężczyzna stanie więc teraz przed sądem.

W minioną sobotę policjanci na jednej z ulic w Pułtusku, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym. Podczas czynności legitymowania policjanci ustalili, że 31-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego nie zastosował się do wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Przypominamy za jazdę pomimo cofniętych uprawnień kierującym grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. W tej sytuacji przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami.

Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba nie posiada prawa jazdy, a chce jechać pojazdem, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić pracownika Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, który przekaże informację dyżurnemu najbliższej jednostki Policji, a ten wyśle w miejsce zdarzenia patrol. Pamiętajmy osoby, które z różnych powodów utraciły wcześniej uprawnienia mogą na drodze powodować poważne zagrożenie, dlatego tak ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

Autor: sierż. Renata Soból

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.