Policjanci zatrzymali grupę mężczyzn związanych z serią kradzieży z włamaniem do samochodów

Policjanci z komisariatu w Karczewie i ogniwa do spraw nieletnich i patologii otwockiej komendy, dzięki własnym ustaleniom operacyjnym i przeprowadzonym natychmiast działaniom, zatrzymali grupę młodych mężczyzn podejrzanych o szereg usiłowań oraz kradzieży z włamaniem do samochodów na karczewskim osiedlu Ługi. Dwóm, 17 i 19-latkowi przedstawiono już zarzuty karne, zaś 16-latka przesłuchano jako sprawcę czynów karalnych.

Policjanci z Komisariatu Policji w Karczewie zostali powiadomieni o szeregu usiłowań oraz kradzieży z włamaniem do samochodów, do których doszło na karczewskim osiedlu Ługi. Wówczas natychmiast rozpoczęli poszukiwania osób odpowiedzialnych za te przestępstwa. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji oraz analizy nagrań z kamer monitoringu bardzo szybko ustalili personalia jednego z mężczyzn. Był to 16-latek. Został zatrzymany i umieszczony w policyjnej izbie dziecka.

Następnie policjanci, na co dzień zajmujący się problematyką nieletnich, kontynuując intensywne działania w tej sprawie, wytypowali i zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn, którzy wraz z zatrzymanym już nieletnim, mieli związek z serią włamań. Obaj, 17 i 19-latek zostali namierzeni i zatrzymani w mieszkaniu w Karczewie, po czym trafili do policyjnych cel.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie 17 i 19-latkowi po 9 zarzutów dotyczących usiłowania oraz kradzieży z włamaniem do samochodu i usiłowania kradzieży z włamaniem pojazdu, za co grożą im kary do 10 lat więzienia. Wobec obu mężczyzn prokurator zastosował policyjne dozory. Zaś 16-latek został przesłuchany jako nieletni sprawca czynów karalnych i o jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

mł. asp. Paulina Harabin

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.