93-latka wpuściła do domu obcą kobietę – ta ją okradła

Seniorka z gminy Kadzidło nieroztropnie wpuściła do swojego domu obcą kobietę, która zaproponowała jej do kupienia pościel. Kiedy 93-latka wyjęła portfel i położyła go na stole „sprzedająca” sama wyjęła z niego wszystkie pieniądze i szybko opuściła dom. Apelujemy o nieprzechowywanie w domu dużej ilości gotówki. Najbezpieczniejszym do tego miejscem będzie bank. Wpuszczanie do domu obcych osób może narazić nas na utratę oszczędności całego życia! Ostrzeżmy seniorów z naszych rodzin przed tego rodzaju zagrożeniem.

O tym jak niebezpieczne jest wpuszczanie do domu obcych osób przekonała się 93-letnia mieszkanka gminy Kadzidło. Wczoraj około południa do jej domu weszła kobieta w wieku około 60-lat tęgiej budowy ciała z chustą na głowie ubrana w krótką jasną kurtkę, która zaproponował do sprzedaży 2 szt. pościeli za kwotę 140 złotych.

Seniorka nie chciała kupować pościeli, jednak sprzedająca kobieta była bardzo nachalna i po pewnym czasie 93-latka uległa jej namowom i wyjęła portfel oraz notes, w którym trzymała pieniądze. Widząc to obca kobieta sama wyjęła z portfela i notesu wszystkie pieniądze, po czym szybko wyszła z domu. W efekcie 93-latka straciła prawie 2000 złotych.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z posterunku policji w Kadzidle. Osoby, które mają wiedzę na temat tego zdarzenia proszone są o kontakt z dyżurnym ostrołęckich policjantów pod numer telefonu 47 704 14 24.

Autor: kom. Tomasz Żerański

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.