Policjanci zatrzymali mężczyzn kradnących motocykle

Pięć osób zatrzymanych i odzyskanych, siedem poszukiwanych motocykli – to efekt kilkudniowej i intensywnej pracy policjantów z Bemowa. Policjanci ustalili, że mężczyźni trudnili się kradzieżami motocykli, które następnie trafiały do powiatu płońskiego. Skradzione motocykle ukrywane były w kurniku. Policjanci zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków u dwóch zatrzymanych, jeden z nich był poszukiwany listem gończym. Podejrzani usłyszeli zarzuty karne kradzieży, paserstwa i posiadania znacznej ilości narkotyków.

Kilka dni temu około 4.00 nad ranem policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Bemowa zwrócili uwagę na busa, który był zaparkowany tyłem do stojącego na miejscu parkingowym motocykla przykrytego czarnym pokrowcem. Przy pojeździe był mężczyzna, który na widok oznakowanego radiowozu odsunął się od busa i rozpoczął ucieczkę. Policjanci ruszyli za nim. Po krótkim pościgu 42-latek został zatrzymany. Na miejsce przyjechała druga załoga. Po sprawdzeniu okazało się, że motocykl zaparkowany przy busie jest poszukiwany, nie posiadał tablicy rejestracyjnej i miał wyłamane siedzenie i odpięty akumulator. Na wprost busa zaparkowany był jeszcze jeden motocykl, który również był poszukiwany jako utracony w wyniku kradzieży przez żoliborski komisariat. W busie były dwa poszukiwane motocykle oraz łom. Na miejsce przyjechała grupa dochodzeniowo-śledcza, która przeprowadziła oględziny, motocykle zostały zabezpieczone.

Na tym ustalenia policjantów nie zakończyły się. Do działań włączyli się kryminalni z Bemowa, którzy prowadzili czynności operacyjne. Przypuszczali, że z odzyskanymi motocyklami pochodzącymi z kradzieży mają związek inni mężczyźni. Następnego dnia około 7.00 rano policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzieże motocykli. Dalsze działania kryminalnych prowadzone były na terenie Wawra, gdzie tego samego dnia po kilku godzinach w ręce kryminalnych wpadł 26-latek, który posiadał przy sobie znaczną ilość marihuany w ilości niemalże 140 gramów oraz substancje psychotropowe w ilości ponad 80 gramów. Został on zatrzymany w chwili, kiedy wychodził z lokalu należącego do 32-latka będącego w zainteresowaniu policjantów. Chwilę później kryminalni zatrzymali 32-latka. Mężczyzna nie chciał otworzyć drzwi policjantom. Kiedy na miejsce do pomocy została wezwana straż pożarna, mężczyzna wiedząc, że nie uniknie odpowiedzialności, otworzył je. W mieszkaniu policjanci znaleźli znaczne ilości narkotyków w postaci ponad 30 gramów marihuany oraz substancje psychotropowe w ilości niemalże 30 gramów. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Północ w celu odbycia kary 100 dni.

Nieprzerwanie trwające kilkanaście godzin dalsze czynności operacyjne w tej sprawie doprowadziły kryminalnych do powiatu płońskiego. Policjanci przypuszczali, że mogą być tam ukryte inne skradzione motocykle. Kiedy dotarli na posesję, rozpoczęli przeszukanie. W kurniku znaleźli trzy motocykle utracone w wyniku kradzieży na Ursynowie i Targówku. Tam zatrzymali również 28-letniego pasera, który pomagał w ukryciu skradzionych motocykli.

Pięciu mężczyzn zostało doprowadzonych do policyjnej celi. Policjanci zabezpieczyli od dwóch zatrzymanych pieniądze w łącznej kwocie około 29 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar i grzywien. W tym samym czasie dochodzeniowcy gromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutów karnych. Pierwszy z zatrzymanych w wieku 42 lat był 19-krotnie notowany i czternastokrotnie poszukiwany przez organy ścigania, przebywał w zakładzie karnym. Drugi z zatrzymanych w wieku 41 lat był 11-krotnie notowany, kilkukrotnie poszukiwany i 14-krotnie odbywał kary pozbawienia wolności. 32-latek był 17-krotnie notowany i siedmiokrotnie poszukiwany. Dwukrotnie przebywał w zakładzie karnym, gdzie odbywał kary pozbawienia wolności i był poszukiwany listem gończym. Czwarty z zatrzymanych w wieku 26-lat był 10-krotnie notowany i dwukrotnie poszukiwany. Piąty zatrzymany w wieku 28 lat był również notowany.

Trzech podejrzanych w wieku 42, 41 i 32 lat usłyszało zarzuty kradzieży motocykli działając wspólnie i w porozumieniu, dodatkowo 32-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. 26-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, natomiast piąty z zatrzymanych usłyszał zarzut paserstwa. Decyzją prokuratora mężczyźni zostali objęci dozorem policyjnym. Za te przestępstwa może grozić kara od pięciu do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

kom. Marta Sulowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.