Policjanci zatrzymali podejrzanego i odzyskali rower

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież roweru. Jednoślad „zniknął” sprzed jednego z budynków przy ulicy Czerniakowskiej, a następnie trafił do lombardu. Policjanci odzyskali rower, a 40-latek usłyszał już zarzuty. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło przed jednym z budynków w centrum Warszawy. Sprawca pokonał zabezpieczenie roweru i pośpiesznie odjechał w kierunku jednego z całodobowych lombardów. Tam sprzedał warty 1300 złotych „fant” za 1/4 jego wartości.

Na trop sprawcy tego przestępstwa wpadli policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. To oni w zaledwie kilka dni od kradzieży ustalili, kto jest jej sprawcą i gdzie trafił skradziony rower.

Policjanci odzyskali jednoślad a zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów 40-latkowi. Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu. Teraz zgodnie z kodeksem karnym za to co zrobił grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Robert Szumiata

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.