Policjanci zatrzymali podejrzanych o rozbój

Policjanci z Sochaczewa ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 34 lat podejrzanych o rozbój. Starszy z mężczyzn dodatkowo odpowie za posiadanie mefedronu. Decyzją sądu, obydwaj zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Przestępstwo zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu, policjanci zostali powiadomieni, że mieszkaniec powiatu sochaczewskiego został pobity przez nieznanych sprawców, którzy ukradli mu złoty łańcuszek o wartości 50 tys. złotych, pieniądze i telefon komórkowy. Policjanci natychmiast podjęli czynności zmierzające do zatrzymania sprawców rozboju. W ich trakcie ustalono, że przestępstwa mogli dopuścić się dwaj mieszkańcy Sochaczewa w wieku 20 i 34 lat. Obydwaj zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Starszy z mężczyzn posiadał mefedron.

W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie usłyszeli zarzut rozboju, którego dopuścili się wspólnie i w porozumieniu i w wyniku którego pokrzywdzony doznał lekkiego uszczerbku na zdrowiu. Podejrzany 34-latek usłyszał dodatkowo zarzut posiadania narkotyków. Do sądu trafił wniosek o zastosowanie wobec mężczyzn środka zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym. Po zapoznaniu się z materiałem dowodowym z zebranym przez policjantów, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mieszkańców Sochaczewa na okres trzech miesięcy. Przestępstwo jest zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik/KPP w Sochaczewie

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.