piątek, 07 października 2022

Policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym

43-latek ścigany listem gończym oraz nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego został wczoraj zatrzymany przez policjantów z Legionowa. Mieszkaniec powiatu inowrocławskiego był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości w celu odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa. Teraz zgodnie z decyzją sądu zatrzymany mężczyzna za kratkami spędzi 240 dni.

Policjanci z zespołu patrolowo – interwencyjnego, kontrolując okolice Centrum Komunikacyjnego, zwrócili uwagę na mężczyznę, który przez kilka minut „kręcił się” po okolicy okolicy bez konkretnego celu. Mundurowi postanowili go wylegitymować. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że 43-latek jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

Mężczyzna był ścigany listem gończym oraz nakazem doprowadzenie, które wydał Sąd Rejonowy w Inowrocławiu. 43-latek za popełnione wcześniej przestępstwa decyzją sądu ma do odbycia karę łączną 240 dni pozbawiania wolności. Ponadto, jak ustalili mundurowi, Prokuratura Rejonowa w Mogilnie oraz inowrocławski sąd wydały zarządzenia o ustaleniu miejsca pobytu mężczyzny dla celów prawnych.

Mężczyzna został doprowadzony do komendy, gdzie funkcjonariusze sporządzili dokumentację procesową. Dziś mieszkaniec powiatu inowrocławskiego w policyjnym konwoju zostanie przetransportowany do palcówki penitencjarnej.

podkom. Justyna Stopińska


Zobacz również