Policjanci zlikwidowali nielegalną plantację konopi

Blisko 4 kilogramy marihuany nie trafią na rynek dzięki akcji ciechanowskich policjantów z wydziału kryminalnego. Funkcjonariusze zlikwidowali również plantację konopi indyjskich, z których mogły powstać kolejne porcje marihuany. Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna usłyszał zarzuty.

Policjanci z wydziału kryminalnego ciechanowskiej komendy na terenie jednej z gmin pow. ciechanowskiego ujawnili i zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. Policjanci ustalili, że właścicielem tej plantacji jest 31-latek mieszkaniec pow. ciechanowskiego. W miejscu jego zamieszkania policjanci znaleźli kolejne rośliny, które były w trakcie suszenia. Wstępne badania potwierdziły, że jest to marihuana. Łącznie zabezpieczono blisko 4 kg ziela konopi indyjskich. Szacowana czarnorynkowa wartość narkotyków to około 196 tysięcy złotych.

Policjanci zatrzymali 31-latka podejrzanego o uprawę. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi ciechanowska komenda Policji.

Autor: nadkom. Jolanta Bym

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.