Zatrzymane osoby w związku z obrotem i handlem narkotykami

Szeroko zakrojone działania policjantów Wydziału Kryminalnego z Bemowa prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie doprowadziły do przedstawienia zarzutów 7 osobom, które na przestrzeni ostatnich czterech lat uczestniczyły w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Prokuratura zarzuca im dokonywanie przestępstw dotyczących ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, tj. obrotu narkotykami w znacznych ilościach na terenie Warszawy, handlu narkotykami, z czego osoby te uczyniły sobie stałe źródło utrzymania.

Policyjna akcja skierowana przeciwko osobom, które na przestrzeni ostatnich czterech lat, zajmowały się popełnianiem przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, została przeprowadzona na początku lipca br. na terenie Warszawy.

Sprawnie zorganizowane działania funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Warszawa Bemowo przy wsparciu policjantów Samodzielnego Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji z Warszawy doprowadziły do zatrzymania na polecenie prokuratora 5 osób, które są podejrzane o dokonywanie obrotu znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych oraz handlu narkotykami. Szósty z mężczyzn wpadł na Lotnisku Okęcie, gdzie został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej zgodnie z dyspozycją bemowskich kryminalnych. Siódmy z podejrzanych przebywał już w areszcie śledczym w związku z innym przestępstwem.

Wcześnie rano funkcjonariusze zgodnie z poleceniem prokuratora weszli do kilku mieszkań na terenie Warszawy i zatrzymali 5 mężczyzn w wieku od 23 do 30 lat. Podczas przeszukania ich mieszkań policjanci ujawnili narkotyki w różnych ilościach. Zabezpieczyli blisko 4 kg narkotyków i pieniądze w łącznej kwocie ok. 130 tysięcy złotych.

Jak ustalili kryminalni zatrzymani mężczyźni w celu osiągnięcia korzyści majątkowej uczestniczyli w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających w postaci marihuany, amfetaminy, kokainy oraz innych środków psychotropowych. Narkotyki magazynowali w wynajętych mieszkaniach, które były rozprowadzane na terenie Warszawy.

Zatrzymani nabywali środki odurzające, aby w dalszej kolejności odsprzedać je innym osobom. Ze sprzedaży narkotyków uczynili sobie stałe źródło dochodu.

Prokurator Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie przedstawił zatrzymanym zarzuty dokonywania przestępstw dotyczących ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii dotyczących obrotu narkotykami w znacznych ilościach i handlu nimi.

Sąd, na wniosek Prokuratora zastosował wobec 6 podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Siódmy z mężczyzn został aresztowany na 2 miesiące. Za te przestępstwa może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Marta Sulowska


Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.