Policjanci zwalczają przestępczość akcyzową

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce na bieżąco podejmują działania przeciwko przestępczości związanej z nielegalnym obrotem wyrobów nie posiadających polskich znaków akcyzy. Wczoraj podczas przeszukań dwóch mieszkań mundurowi zabezpieczyli prawie 300 litrów gotowego alkoholu i około 1500 litrów zacieru. Funkcjonariusze zabezpieczyli także instalację do produkcji alkoholu oraz setki kilogramów półproduktów. Ponadto policjanci ujawnili nielegalny pobór prądu. Do sprawy zatrzymano dwóch mieszkańców ostrołęckiego powiatu, którzy usłyszeli już zarzuty i przyznali się do ich popełnienia.

Policjanci z ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją, którzy na co dzień zwalczają przestępczość akcyzową ustalili dwa miejsca na terenie powiatu ostrołęckiego, gdzie może odbywać się nielegalna produkcja alkoholu.

Pod jednym z wytypowanych adresów policjanci zabezpieczyli instalację do produkcji nielegalnego alkoholu, 25 litrów gotowego wyrobu oraz 315 litrów zacieru, który znajdował się w butelkach oraz beczkach. Do sprawy zatrzymano 28-letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego.

Niemal w tym samym czasie policjanci rozpoczęli czynności pod drugim z ustalonych adresów, gdzie zabezpieczyli 1400 litrów zacieru oraz 240 litrów gotowego alkoholu, instalację do jego produkcji, także dużą ilość półproduktów służących do jego produktów. Jednak to nie wszystko, policjanci ujawnili także kradzież prądu. Zatrzymany 60-letni mężczyzna przyznał, że sam wykonał nielegalne podłączenie do linii zasilającej dom. Na miejsce wezwano pracowników zakładu energetycznego, którzy potwierdzili nielegalny pobór prądu.

Obydwaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty i przyznali się do ich popełnienia.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz wysoka grzywna. Dodatkowo starszy z mężczyzn odpowie także za nielegalny pobór prądu.

To kolejne tylko w tym roku skuteczne działania policjantów z ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją skierowane na zwalczanie przestępczości akcyzowej.

Przypominamy, że spożywanie nielegalnego alkoholu niesie ryzyko dla zdrowia, a nawet życia osób go spożywających. Chęć eksperymentowania oraz zaoszczędzenia kilkunastu lub nawet kilku złotych może być tragiczne w skutkach.

Autor: podkom. Tomasz Żerański

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.