Policjant grodziskiej drogówki czujny także po służbie

Kierowca volkswagena nie miał szans ukryć swojego stanu nietrzeźwości przed wyczulonym okiem policjanta grodziskiego Wydziału Ruchu Drogowego. Funkcjonariusz jadący w czasie wolnym od służby za samochodem, natychmiast zareagował na podejrzany styl jazdy kierującego. Szybko wezwany na miejsce miejscowy patrol potwierdził ponad 3 promile alkoholu w organizmie 21–latka. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze odpowie teraz przed sądem.

Dbanie o bezpieczeństwo na drogach, które jest codziennym zadaniem służbowym policjantów ruchu drogowego, często przenosi się także na czas wolny od służby. Udowodnił to policjant grodziskiej drogówki sierż.szt.Paweł Sowik, który widząc zachowanie kierowcy volkswagena na drodze, nie miał żadnych wątpliwości, że musi zareagować. Funkcjonariusz jadący za tym samochodem zauważył, że kierowca w ciągu kilku minut wielokrotnie zjeżdżał ze swojego pasa ruchu. Doświadczenie służbowe mówiło mu, że za kierownicą siedzi osoba nietrzeźwa.

Policjant natychmiast o swoim podejrzeniu poinformował funkcjonariuszy z jednostki, na której terenie się znajdował. Jednocześnie cały czas był w pobliżu obserwowanego pojazdu. Gdy na miejsce przyjechali policjanci z miejscowego komisariatu, wskazał im samochód i pomógł zatrzymać kierowcę. Potwierdzeniem jego właściwej reakcji był wynik badania stanu trzeźwości mężczyzny. 21–latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Jak się okazało, zatrzymany obywatel Ukrainy w takim stanie przewoził także trzech nietrzeźwych pasażerów. Na szczęście jego dalsza podróż, którą mógł narazić na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i inne osoby, została w porę przerwana przez czujnego policjanta. Dalsze czynności z nieodpowiedzialnym kierowcą wykonali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Mszczonowie.

asp. sztab. Katarzyna Zych

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.