Policjant w czasie wolnym zatrzymał sprawcę sklepowej kradzieży

Praca w Policji to przede wszystkim służba, dlatego nie kończy się wraz ze zdjęciem munduru czy dniem wolnym. Dowiódł tego funkcjonariusz z Komedy Powiatowej Policji w Pułtusku, który dzięki spostrzegawczości i szybkiej reakcji w czasie wolnym zatrzymał sprawcę kradzieży sklepowej.

To kolejny dowód na to, że służba w Policji to coś więcej niż praca w wyznaczonych godzinach. Naczelnik Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku przebywając w czasie wolnym od służby, jadąc prywatnym samochodem zauważył nastolatka, który zachowywał się nienaturalnie. Młody człowiek uciekając z centrum handlowego chował drobne produkty pod kurtkę. Policyjny instynkt podpowiedział, by obserwować mężczyznę, a samemu pozostać niezauważonym.

Gdy nastolatek przyspieszył kroku funkcjonariusz nie miał już wątpliwości, że w odzieży ukryte zostały rzeczy pochodzące z kradzieży. Zatrzymał swój pojazd i pobiegł w kierunku mężczyzny. Po krótkim pościgu zatrzymał go i powiadomił policyjny patrol. Towar został odzyskany, w tym m.in. żyletki, a 15-latek przewieziony do komendy. Nieletni odpowie przed sądem rodzinnym.

Autor: kom. Milena Kopczyńska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.