Tymczasowo aresztowani za pobicie ze skutkiem śmiertelnym

Do zdarzenia, które miało miejsce w nocy z 16/17 lutego w mieszkaniu na Targówku policjanci zatrzymali czterech mężczyzn. Wszyscy uczestniczyli w libacji alkoholowej, w trakcie której doszło do śmierci 52-latka. Zebrany podczas prowadzonego śledztwa materiał procesowy dał podstawę do przedstawienia 35 i 27-latkowi w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga Północ zarzutów za pobicie 52-latka, które skutkowało jego śmiercią. Obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani przez sąd. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

W sobotę, 17 lutego br. po 6.00 rano policjanci z komisariatu na Targówku zostali wezwani do mieszkania przy ulicy Radzymińskiej. W lokalu mundurowi zastali kobietę, która reanimowała leżącego na podłodze mężczyznę. Policjanci przejęli czynności ratunkowe, które prowadzili do czasu przyjazdu pogotowia. Niestety życia 52-latka nie udało się uratować. Ślady na jego ciele mogły wskazywać, że padł ofiarą przestępstwa, a wygląd mieszkania, rozrzucone butelki wskazywały, że spożywano w nim alkohol.

Na miejscu pracowali funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo – śledczej, którzy wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Ciało zmarłego przekazano do Zakładu Medycyny Sądowej. Do sprawy zaangażowano policjantów z prewencji i kryminalnych, którzy wykonywali ustalenia „w terenie”.

Bardzo szybko policjanci zatrzymali trzech mężczyzn. Ostatniego z nich, 27-latka kryminalni z Targówka zatrzymali pod koniec zeszłego tygodnia. On również miał kluczowe znaczenie w tej sprawie.

Śledczy nadzorowani przez prokuratora przesłuchali ustalonych świadków i na bieżąco analizowali przekazywane im informacje. Materiał, jaki zgromadzili we wszczętym śledztwie dał podstawę do postawienia 35 i 27-latkowi zarzutów za pobicie 52-latka ze skutkiem śmiertelnym. Sąd tymczasowo aresztował obu mężczyzn na trzy miesiące. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

kom. Paulina Onyszko

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.