Policjant w dniu wolnym od służby po pościgu zatrzymał sprawców kradzieży

Policjant z Posterunku Policji w Czerwinie udowodnił, że praca w policji, to przede wszystkim służba na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Jego policyjne doświadczenie pozwoliło na zatrzymanie dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do domu. Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał uciekających sprawców. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Skradzione mienie, m.in. motocykl zostały już przekazane zadowolonemu z zakończenia policyjnej akcji właścicielowi.

W miniony wtorek do dyżurnego ostrołęckich policjantów wpłynęło zgłoszenie dotyczące kradzieży z włamaniem do jednego z domów na terenie gm. Czerwin. Według osoby zgłaszającej sprawca po wyważeniu drzwi dostał się do wnętrza budynku skąd ukradł, m.in. motocykl, sprzęt rolniczy oraz elektroniczny o wartości 15000 złotych.

Po otrzymaniu zgłoszenia informacja o zdarzeniu została przekazana wszystkim policyjnym patrolom, dotarła również do policjanta z Posterunku Policji w Czerwinie, który był akurat na wolnym. Funkcjonariusz doskonale kojarzył adres miejsca kradzieży, ponieważ starszy mieszkający tam mężczyzna wcześniej już wielokrotnie zwracał się do niego o pomoc w osobistych sprawach.

Jeden z mieszkańców przekazał mu, że widział podejrzany pojazd koloru bordowego, jeżdżący po okolicy bez celu. W związku z powyższym policjant postanowił sprawdzić okolicę. W pewnej chwili w rejonie lasu zauważył pojazd opisany przez świadka. Po dojechaniu bliżej miał już pewność, że ma do czynienia z pojazdem sprawców, ponieważ z bagażnika wystawało koło skradzionego motocykla. Sprawcy kiedy zauważyli auto funkcjonariusza podjęli ucieczkę, mundurowy ruszył za nimi w pościg, po kilku kilometrach porzucili auto i postanowili uciekać pieszo. Zostali szybko zatrzymani. Policjant sam powalił obydwu mężczyzn na ziemię i wezwał będącego mieszkającego nieopodal również będącego na wolnym kierownika posterunku. Na miejsce wezwał również policyjny patrol, który osadził mężczyzn w policyjnym areszcie. Policjanci odzyskali także skradzione przedmioty, które zostały już przekazane zadowolonemu z zakończenia policyjnej akcji właścicielowi.

Wczoraj wykonywane były z mężczyznami dalsze czynności procesowe. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwoliły na przedstawienie 30- i 36-latkowi z terenu powiatu ostrowskiego zarzutów kradzieży z włamaniem. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Po raz kolejny dzięki dużemu zaangażowaniu ostrołęckich policjantów, w tym także tych po służbie sprawcy nie uniknęli odpowiedzialności karnej, a właściciel odzyskał skradzione mienie.

Autor: kom. Tomasz Żerański


Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.