Współpraca policjantów z Ząbek i CSP w Legionowie doprowadziła do ujawnienia amfetaminy

Funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Ząbkach i kursanci Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, podczas wspólnej służby, ujawnili narkotyki. Nerwowe zachowanie młodego mężczyzny zwróciło uwagę mundurowych. Funkcjonariusze podjęli czynności służbowe: wylegitymowali go oraz przeszukali. Okazało się, że 19-latek miał przy sobie torebkę strunową z 9,6 gramów amfetaminy. Za posiadanie środków odurzających usłyszał już zarzut. Teraz grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Ząbkach, wspólnie ze słuchaczami Centrum Szkoły Policji w Legionowie, pełnili służbę patrolową na terenie Ząbek. Jadąc ulicami miasta zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął nerwowo się zachowywać. Wzbudziło to uzasadnione podejrzenie policjantów, którzy postanowili go wylegitymować. 19-latek cały czas sprawiał wrażenie, że nie wie o co chodzi funkcjonariuszom. Zdradziła go mowa ciała: trzęsły mu się dłonie i łamał się głos. Policjanci przeszukali młodego mężczyznę. Doświadczenie zawodowe nie zawiodło patrolowców z Komisariatu Policji w Ząbkach. W odzieży 19-latka ujawnili torebkę strunową z amfetaminą w ilości 9,6 gramów. Tego dnia ząbkowscy funkcjonariusze, wspólnie ze słuchaczami Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, zatrzymali właściciela narkotyków.

19-latek usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Teraz grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Na terenie powiatu wołomińskiego mieszkańcy od jakiegoś czasu mogą coraz częściej obserwować wzmożoną ilość funkcjonariuszy. Są to słuchacze Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, którzy uczą się od swoich starszych kolegów różnych aspektów pracy policyjnej. Odbywają praktyki w poszczególnych komórkach organizacyjnych, nabywają umiejętności niezbędne do bycia w przyszłości profesjonalnym policjantem.

Słuchacze do tej pory pełnili służbę w Komedzie Powiatowej Policji w Wołominie oraz podległych komisariatach. Z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzali kontrole drogowe. Ponadto brali udział w spotkaniach profilaktycznych z dziećmi i młodzieżą szkolną.

Przyszłym funkcjonariuszom polskiej Policji życzymy dużo empatii i wytrwałości w stawianiu czoła nowym wyzwaniom zawodowym.

sierżant sztabowy Monika Kaczyńska


Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.