wtorek, 28 września 2021

Policjant wracający po służbie pomógł ugasić pożar

Wczorajszego wieczoru policjant Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej w Siedlcach, wracając do domu po służbie, zobaczył kłęby dymu wydobywające się z

Wczorajszego wieczoru policjant Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej w Siedlcach, wracając do domu po służbie, zobaczył kłęby dymu wydobywające się z garażu na jednej z posesji. Funkcjonariusz obudził śpiących domowników, pomógł ugasić palący się ciągnik oraz wyprowadzić z pożaru inny sprzęt gospodarski.

Po zakończeniu służby jeden z siedleckich kryminalnych wracając autem do domu w Krześlinku (gm.Suchożebry) zauważył dym wydobywający się z garażu na posesji. Natychmiast zatrzymał auto i zaczął trąbić. Zadzwonił także na nr 112 z informacją o zdarzeniu. Z domu na posesji wybiegł zaspany mężczyzna, który dopiero po chwili zorientował się, że pali się garaż. Gospodarz z pomocą policjanta wyprowadził z płonącego budynku ciągnik rolniczy i inne urządzenia oraz ugasił płonący drugi ciągnik.

Gdy na miejsce przyjechała straż pożarna, sytuacja była już prawie opanowana. Strażacy dogasili płonąca maszynę. Dzięki błyskawicznemu i zdecydowanemu działaniu funkcjonariusza rolnik nie poniósł strat materialnych ale też uniknął spalenia budynków gospodarskich oraz domu.

Autor: kom. Agnieszka Świerczewska


Nasi partnerzy