Z narkotykami na kradzionej hulajnodze

Policjanci operacyjni wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu dzięki wnikliwej pracy operacyjnej i systematycznie pozyskiwanym informacjom zatrzymali podejrzanego o kradzieże i kradzieże z włamaniem.

Funkcjonariusze znaleźli u 44-latka i zabezpieczyli przedmioty pochodzące z przestępstw, a także amfetaminę i mefedron. Mężczyzna usłyszał 4 zarzuty, sprawa ma jednak charakter rozwojowy.
Policjanci zajmujący się pracą operacyjną w wydziale mienia prowadzili ustalenia i sprawdzenia w związku ze zgłoszonymi kradzieżami z włamaniem. Pozyskane operacyjnie informacje, po odpowiednim zweryfikowaniu, doprowadziły funkcjonariuszy do 44-latka.

Policjanci podjęli obserwację okolicy miejsca zamieszkania mężczyzny. Po niedługim czasie przyjechał hulajnogą, którą jak się później okazało, wcześniej najprawdopodobniej ukradł. Na widok funkcjonariuszy chciał uciekać, szarpał się z policjantami i wielokrotnie próbował się uwolnić. Sytuacja została jednak bardzo szybko opanowana i funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę.

Podczas przeszukania mieszkania oraz pomieszczeń gospodarczych i piwnicznych policjanci znaleźli poukrywane w różnych miejscach przedmioty, których posiadania 44-latek nie potrafił wyjaśnić i które mogły pochodzić z przestępstw. Policjanci zabezpieczyli między innymi: hulajnogę elektryczną, rower, skrzynki z narzędziami, plecak z zawartością oraz narkotyki, mężczyzna miał mefedron i amfetaminę.

Śledczy z wydziału mienia po przeanalizowaniu prowadzonych postępowań i zgromadzeniu materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu cztery zarzuty, dwóch kradzieży z włamaniem do samochodów, kradzieży roweru oraz posiadania narkotyków. W niedługim czasie lista zarzutów zostanie rozszerzona, aktualnie trwają czynności potwierdzające związek mężczyzny z innymi przestępstwami.

nadkom. Joanna Węgrzyniak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.